Çalışma Saatleri
 • clockPzt. – Cum 08:00 – 19:00
  Cumartesi 09:00 – 14:00
  Pazar 10:00 – 16:00
Contact Info
Bize Ulaşın
[]
1 Step 1
Previous
Next

Pembe Estetik

Ankara pembe estetik

Pembe estetik; diş eti estetiği olarak da tanımlanabilmektedir. Hastalarımızın daha sağlıklı, beyaz ve sıralı dişlere sahip olabilmeleri için dişlerine estetik bir gülüş tasarımının yapılması yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda diş etlerinde estetiği bozan durum var ise; bunun da düzeltilmesi gerekmektedir. Estetik uygulamalar sonucunda, ortaya kusursuz bir gülüş çıkartmak amaçlanmaktadır. Her ne kadar kusursuz bir gülüş için renklenmiş dişlerin beyazlatılması işlemi yapılsa da; iltihaplı, mor renkli ve kanayan diş etleri kusursuz gülüş için engel oluşturmaktadır. Pembe estetik yaptırdıktan sonra da hastalarımızın ağız ve diş bakımlarına özen göstermeleri gerekmektedir. Diş eti kalınlığının ve seviyesinin ayarlandığı bir estetik tedavidir.

Pembe Estetik Tedavisinin Uygulandığı Durumlar Nelerdir?

Pembe estetik işleminin uygulanabileceği kişiler konusunda bir sınırlama bulunmamaktadır. Hastalarımızın 18 yaşını doldurmuş ve gelişimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Gelişimini tamamlamış olup, daha estetik bir görünüm elde etmek isteyen hastalarımıza pembe estetik uygulaması yapılabilmektedir. Aşağıdaki estetik kaygılardan dolayı pembe estetik yapılabilmektedir:

 • Diş etleri çok görünen hastalarımız için pembe estetik uygulaması uygundur.
 • Diş etlerinin birisinin yukarıda ve diğerinin aşağıda gibi durduğu durumlarda, pembe estetik ile bu problem çözülebilmektedir.
 • Diş etleri çekilen hastalarımıza pembe estetik uygulanabilmektedir.
 • Dişleri uzayan hastalarımız için uygun bir tedavidir.
 • Diş etinin daha estetik görünmesi için düzeltmeler yapmak isteyenlere uygun bir işlemdir.
 • Dişlerinin aralanmaya başladığını tespit eden hastalarımıza pembe estetik uygulanabilmektedir.

Pembe Estetik Tedavisine Gerek Duyulma Nedenleri Nelerdir?

Pembe estetik uygulanmasının sebeplerine bakıldığında; hastalarımızın ağız bakımlarına özen göstermemeleri sonucu diş eti iltihabı yaşamaları muhtemeldir. Kronik irritasyon ve travma da diş etinin büyümesine neden olabilmektedir. Hastalarımızın sistemik rahatsızlıkları dolayısı ile kullandıkları ilaçlar; diş etlerinin büyümesine ve şişmesine sebebiyet verebilmektedir. Diş etlerindeki bu problemleri hekimlerimiz detaylandırmaktadır ve buna göre bir etken belirledikten sonra tedaviye başlamaktadır.

Pembe Estetik Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Pembe estetik işleminde kullanılan teknikler aşağıda verilmiştir:

 • Hastalarımızın diş eti hastalıkları sonucunda yıkıma uğramış olan destek dokularının yeniden yapılanması için rejeneratif tekniği uygulanmaktadır. Bu teknik ile vücudun kendi yapım mekanizmaları uyarılarak yeniden yapılanması mümkün olmaktadır.
 • Diş eti büyümesi görülen hastalarımızda, derin ceplerin oluştuğu bölgelerdeki fazlalıkların uzaklaştırılabilmesi için gingivektomi uygulanmaktadır. Bu sayede hastalarımızın diş etleri uygun seviyeye getirilebilmektedir ve daha estetik bir görünüme kavuşabilmektedirler.
 • Hastalarımızın diş etlerinin fazla görünmesi ve asimetrik bir seviyesinin olması durumunda; bunun düzeltilebilmesi için gingivoplasti uygulanmaktadır. Ayrıca tamamlayıcı protetik tedaviler de uygulanması ile hastalarımızın daha estetik bir görünüme sahip olmaları mümkündür.
 • Hastalarımızın dişlerinde zaman içerisinde doku kaybı oluşmaktadır ve bunu tolere edebilmek için kron boyu uzatma yöntemi uygulanmaktadır. Fazla olan diş eti dokusu çıkartılıp şekillendirilmektedir ve bu sayede daha uzun bir görünüm elde edilebilmektedir.
 • Cerrahi yöntemler ile hastalarımızın diş etlerindeki problemlerin giderilememesi halinde; botoks uygulamaları ile ilgili problem giderilebilmektedir.

Hastalarımıza uygulanacak olan pembe estetik tedavi yöntemi belirlenirken diş eti analizi yapılmaktadır. Diş eti analizi sonucunda uygulanan tedavilerin yeterli gelmemesi durumunda ise; dudak dokusunu ilgilendiren tedaviler uygulanmaktadır. Bu sayede diş eti problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Vestibuloplasti, reverse vestibuloplasti, botoks, gingivektomi ve gingivoplasti; hastalarımızın dudak dokularını ilgilendiren pembe estetik tedavilerinden olmaktadır.

Gülüş Tasarımı İçin Pembe Estetik Uygulaması Nasıldır?

Gülüş tasarımında pembe estetik tedavisinde öncelikle hastalarımıza en yakışan gülüş tespit edilmektedir. Hastalarımızın gülerken diş etlerinin seviyesi, simetrik görünüp görünmedikleri gibi durumlarına bakılarak estetik bir gülüş belirlenmektedir. Ayrıca hastalarımıza en uygun gülüş tasarımının yapılabilmesi için izlenecek tedavi yolu belirlenmektedir. Lazer ile diş etlerine müdahale yapılarak uygun seviyeye getirilebilmektedir. Hastalarımızın sadece diş etlerine müdahale yapılacak ise; bu durumda diyot lazer işlemi yapılmaktadır. Ancak gülüş tasarımı için daha ileri seviye bir düzenleme gerekir ise; bu durumda sert doku veya kombine lazer cihazı kullanılmaktadır. Sert doku lazerleri ile yapılan işlemler sonrasında hastalarımız da konforlu olmaktadırlar.

Diş Etlerinin Fazla Görünmesi Durumu Nedir?

Gummy smile, hastalarımızın diş etlerinin fazla göründüğü duruma verilen isimdir. Normal şartlarda diş etlerinin 1 veya 2 mm gözükmesi gerekirken, bu hastalarımızda 5 ve 10 mm arasında bir boyutta gözükmektedir. Gülerken diş etlerinin fazla göründüğünü düşünen hastalarımızın birçoğu, bu durumun tedavi edilemez olduğunu düşünse de; farklı tedavi yöntemleri ile çözümü olan bir problemdir. Hastalarımıza hangi tedavi yönteminin uygun olduğuna ise; ilk muayeneden sonra hekimlerimiz karar vermektedir.

Diş etleri fazla görünen hastalarımıza öncelikle gülüş tasarımı uygulanmaktadır. Ardından diş etlerindeki fazlalıklar belirlenmektedir ve sonrasında cerrahi işlem ile bu fazlalıklar alınmaktadır. Konforlu ve acı hissedilmeyen bir işlem olmaktadır. Hastalarımızın diş eti seviyelerinin düzeltilmiş olmasının yanı sıra; diş boylarının da uzamasını sağlamaktadır. Eğer diş eti estetiği yapılan hastalarımızda diş etlerinin daha fazla görünmesi durumu devam eder ise; botoks uygulaması ile bu durum önlenebilmektedir. Burun deliğinin arlındaki iki noktaya botoks uygulaması yapıldığında; hastalarımızda ifade değişikliği olmayacağı gibi aynı zamanda üst dudakları da aşağıda doğru düşmektedir. Üst dudağın aşağıya düşmesi ile beraber diş etleri de eskisi kadar fazla görünmemektedir ve bu da pembe estetiğe dahil olmaktadır.

Diş Eti Çekilmesi Fazla İse Ne Yapılır?

Diş eti çekilmesinin çok olduğu bölgelerde, diş eti grefti işlemi ile estetik bir görünüm sağlanabilmektedir. Hastalarımızın diş etinin fazla çekilmiş olan bölgelerine doku eklemesi yapılmaktadır. Özellikle ön dişlerde diş eti çekilmesinin olması durumunda, bu oldukça rahatsız edici olacağı için diş eti greftine başvurulabilmektedir.

Pembe Estetik İşlemi Acılı Bir Uygulama Mıdır?

Pembe estetik uygulamasında acı hissedilmesi söz konusu değildir. Hastalarımıza lokal anestezi etkisi altındayken uygulanan bir işlemdir. Dolayısı ile herhangi bir ağrı veya acı hissedilmemektedir. İşlem sonrasında hastalarımızın antibiyotik kullanması gerekmektedir. Buz uygulamaları ile de ilgili bölgenin şişmesinin önüne geçilebilmesi mümkündür. Derin küretaj işlemi yapılır ise; hastalarımızın dikişlerinin alınması için 7 gün sonra diş hekimlerimize kontrole gelmeleri gerekmektedir. Diş etinin iyileşme hızı yüksek olduğu için hastalarımız bu süreci konforlu bir şekilde geçirebilmektedirler.

Pembe Estetik Tedavisinin İyileşme Süresi Nasıldır?

Pembe estetiğin iyileşme sürecine bakıldığında; hastalarımızın tedavi planına bağlı olarak iyileşme süreci de değişiklik gösterebilmektedir. Ancak diş etinin iyileşme süresi 7 gün ile 10 gün arasında değişmektedir. Hastalarımızın tedavi sürecine ve tedaviye verdiği yanıta bağlı olarak ek müdahaleler yapılabilmektedir. Her seans sonrasında bir sonraki seansa kadar hastalarımızın bakımlarına dikkat etmeleri, iyileşme süresini hızlandırmaktadır. Bu süreçte diş hekimimizin önerilerini dikkate almaları durumunda, değişimi işlem öncesi ve sonrası fotoğraflarında görebilmektedirler.

Pembe Estetik Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Pembe estetiğin yararları aşağıdaki gibidir:

 • Diş kaybının önüne geçebilmek için uygulanmaktadır.
 • Hastalarımızın dişlerinin uzunluklarının diğer dişler ile orantılı olmasını ve dolayısı ile daha estetik bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.
 • Pembe estetik sayesinde diş iltihapları tedavi edilebilmektedir ve sonrasında aynı problem ile tekrar karşılaşılmamaktadır.
 • Hastalarımız daha estetik bir gülüşe sahip olabilmektedirler. Estetik kaygılarının yok olması ile beraber özgüvenleri de artmaktadır.
 • Dişleri destekleyen dokuların daha sağlıklı olmasını sağlayan bir uygulamadır.

Pembe estetiğin avantajları göz önüne alındığında; sadece estetik amaçlı değil, aynı zamanda ideal ağız ve diş yapısını elde edebilmek için de yapılmaktadır. Dolayısı ile estetik açıdan da sağlık açısından da avantajlı bir tedavi olmaktadır.

Pembe Estetik Tedavisinin Fiyatı Nasıldır?

Pembe estetik ücretlerine bakıldığında; sabit bir fiyatı olmadığı görülmektedir. Farklı estetik diş hekimliği uygulamaları ile kombin edilerek pembe estetik tedavisi uygulanabilmektedir. Bu da fiyatlara yansımaktadır. İlk muayene sonucunda pembe estetik tedavisi için net bir fiyat çıkartabilmek mümkün olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *